Sims Nieuws

Sims Nieuws Forum

Je kunt gewoon niet zonder!

Plaats reactie

18 berichten • Pagina 1 van 1

Pearl
Orgaandonor Orgaandonor
Berichten:
8
Lid geworden op:
vr 19 feb 2010, 12:08

Beeldscherm wordt zwart

Mijn probleem is dat opeens het beeldscherm zwart wordt als ik de sims3 speel.
Ik heb meerdere topic's hierover gezien en dit antwoord gelezen:

Zijn jullie computers uptodate?

Zijn jullie drivers uptodate?

Hebben jullie downloads of hacks in het spel?

Zijn de games goed gepatched?

Hebben jullie de instellingen al lager gezet?

Zetten jullie allerlei achtergrond programmatjes uit als je Sims speelt?

Spelen jullie via de Opstarter?

Ik begrijp er helemaal niets van.
Ik heb, omdat de sims het eerst niet deed, een andere computer gekocht, prijs 200 euro.
Ik ben niet van plan nu nog eens naar de stad te reizen om weer een nieuwe te kopen.
Gebruikersavatar
Xelles
Beheerder Beheerder
Berichten:
5955
Lid geworden op:
zo 30 aug 2009, 23:54

Re: Beeldscherm wordt zwart

200 euro is niet bepaald duur voor een computer. Ik denk dat aan de prijs te zien (er even vanuit gaande dat die nieuw is) de computer niet helemaal geschikt is voor oa De Sims 3. Een nieuwe computer hoeft namelijk niet meteen een goede computer te zijn. :wink

Zou je misschien door kunnen geven wat voor computer je hebt? Bijvoorbeeld een link naar een website waar jou computer op staat?
Afbeelding
Pearl
Orgaandonor Orgaandonor
Berichten:
8
Lid geworden op:
vr 19 feb 2010, 12:08

Re: Beeldscherm wordt zwart

Voor het geld dat ik maandelijks krijg is dit een paar miljoen.
Het is geen nieuwe maar die van mijn ouders.
Het is een windows xp. We hebben er, behalve muis, toetsenbord en beeldscherm, niets bij gekocht denk ik.
Gebruikersavatar
Xelles
Beheerder Beheerder
Berichten:
5955
Lid geworden op:
zo 30 aug 2009, 23:54

Re: Beeldscherm wordt zwart

200 euro is inderdaad veel geld, maar voor computer geld helaas meestal dat hoe goedkoper ze zijn hoe minder goed ze presteren. Een gangbare computer kost denk ik zo'n 400-500 euro. Nu wil ik niet meteen zeggen dat het een slechte computer is, maar de kans zit er helaas wel in.

Maar dat ga ik graag even na dmv een programma. Aangezien je windows XP hebt zal ik het in XP-taal uitleggen :tongue. Ik hoop dat ik het allemaal nog weet, gebruik XP al jaren niet meer..

Druk op start, dan op uitvoeren. Daar moet je dxdiag of dxdiag.exe intypen. En op Enter drukken.

Dan komt er een scherm met een heleboel informatie over je computer. Onder het tabblad Systeem zou ik graag het volgende willen weten:
Processor:
Geheugen:

En dan onder het tabblad Beeldscherm 1 (of vergelijkbaar):
Naam:
Totaal geheugen:

Als je deze informatie zou kunnen geven dan kunnen we direct zeggen of je computer De Sims 3 wel aan kan, want het lijkt zo te zijn dat dat niet zo is. Als je computer De Sims 3 wel aan blijkt te kunnen moeten we maar even verder zoeken wat het probleem zou kunnen zijn...
Afbeelding
Gebruikersavatar
jordoosims
Mest analist Mest analist
Berichten:
597
Lid geworden op:
zo 20 sep 2009, 17:59

Re: Beeldscherm wordt zwart

Xelles schreef:200 euro is inderdaad veel geld, maar voor computer geld helaas meestal dat hoe goedkoper ze zijn hoe minder goed ze presteren. Een gangbare computer kost denk ik zo'n 400-500 euro.
Mijn computer was ook 200 euro ofzo.
Maar hij was gewoon bij een computerwinkeltje, en hij speelt sims 3 echt super!
Ook voor 200 euro kan je een goede pc hebben!
Ik ben een jongen =)
Gebruikersavatar
Xelles
Beheerder Beheerder
Berichten:
5955
Lid geworden op:
zo 30 aug 2009, 23:54

Re: Beeldscherm wordt zwart

Je zit wel op het absolute minimum (of er zelfs net iets onder) van de systeemeisen als ik het zo zie. Als ik heel eerlijk ben denk ik dus dat jou computer niet goed genoeg is en daarom een zwart scherm geeft. Ik durf niet te zeggen wat je nu zou moeten doen, want dit hangt ook van jou situatie af. Een upgrade aan je computer kost natuurlijk weer geld en dan zou je misschien beter een hele nieuwe kunnen kopen, maar aangezien je deze net gekocht hebt... :rolleyes

Als iemand anders nog oorzaken zou aan kunnen wijzen van deze zwarte beeldschermen dan zou je altijd nog kunnen proberen de daaruit volgende tips te volgen en hopen dat dat nog een oplossing zou kunnen bieden.
Afbeelding
Gebruikersavatar
wimhuiskamp
Genetisch manipulator Genetisch manipulator
Berichten:
2268
Lid geworden op:
za 24 okt 2009, 21:58

Re: Beeldscherm wordt zwart

Xelles, denk even met mij mee. Ik denk dat met name de 1 Gigabyte werkgeheugen van Pearl erg krap is. Ik weet niet of deze grafische kaart ook nog RAM gebruikt, maar als dat zo is, zal dat samen met het RAM-gebruik van Windows leiden tot een te kleine heveelheid RAM voor Sims 3. Zeker het zwart worden van het scherm zou er op kunnen wijzen, dat er niet voldoende capaciteit is om beeldgegevens te genereren.

Ik denk dan ook dat een uitbreiding van het werkgeheugen naar 2, of liever nog 3 Gigabyte misschien het probleem van het uitvallen van het scherm op kan lossen. Bovendien is dit een relatief goedkope oplossing om te kijken of het systeem draaiend gekregen kan worden (iets van 25 euro voor 1 Gigabyte of zo denk ik).

Dat dan eventueel met een hogere instelling voor het virtuele geheugen. Nu denk ik dat jij haar er beter doorheen kunt leiden wat te doen. Ik weet voor geheugenuitbreiding wel waar ik op moet letten (geheugensnelheid, aantal uitbreidingsslots, liefst geheugensims van gelijke grootte), maar ik zou waarschijnlijk te moeilijk uitleggen waar die dingen terug te vinden zijn.

Zoals je ziet Pearl, we zijn nog steeds voor je aan het denken ... houdt moed :thumbsup Het is absoluut niet zeker dat we de oplossing vinden, maar we doen ons best.
Afbeelding
Pearl
Orgaandonor Orgaandonor
Berichten:
8
Lid geworden op:
vr 19 feb 2010, 12:08

Re: Beeldscherm wordt zwart

bedankt
nog meer tips of oplossingen welkom

Trouwens, als de bouw mode wordt gebruikt gebeurd er niets.
Alleen als je een sim maakt of een famillie speelt
alfredo22
Latrine schoonmaker Latrine schoonmaker
Berichten:
16
Lid geworden op:
di 17 nov 2009, 18:27

Re: Beeldscherm wordt zwart

@pearl

Je computer is waarschijnlijk van het merk Medion,je videokaart is een Ati radeon kaart gemaakt voor dit merk, vandaar de naam Medion radeon.
Wat xelles al vermelde zit je met het geheugen echt aan de minimale kant,en zou je zoals Wim Huiskamp opmerkte er 1GB bij kunnen plaatsen,maar of dit zinvol is betwijfel ik aangezien jou videokaart voor zover ik heb kunnen zien in het logboek, niet ondersteund wordt, vandaar ook de problemen die je nu ondervindt.
Gebruikersavatar
wimhuiskamp
Genetisch manipulator Genetisch manipulator
Berichten:
2268
Lid geworden op:
za 24 okt 2009, 21:58

Re: Beeldscherm wordt zwart

Als ik het goed lees Simkikkertje heeft de geheugenuitbreiding bij jou dus al geholpen. Dat is geweldig :thumbsup

Het is niet gezegd dat zoiets voor iedereen helpt, maar soms hoef je maar één ding aan te passen om het beter te laten draiien . Nu hopen dat er voor Pearl ook zo'n simpele oplossing is. Al blijft het twijfelachtig, omdat het ook een niet ondersteunde kaart is, zie ik. Ik duim voor je Pearl.
Afbeelding
Nefje
Podium hulp Podium hulp
Berichten:
124
Lid geworden op:
ma 08 mar 2010, 19:27

Re: Beeldscherm wordt zwart

wimhuiskamp schreef:Ik denk dan ook dat een uitbreiding van het werkgeheugen naar 2, of liever nog 3 Gigabyte misschien het probleem van het uitvallen van het scherm op kan lossen. Bovendien is dit een relatief goedkope oplossing om te kijken of het systeem draaiend gekregen kan worden (iets van 25 euro voor 1 Gigabyte of zo denk ik).
alfredo22 schreef: Wat xelles al vermelde zit je met het geheugen echt aan de minimale kant,en zou je zoals Wim Huiskamp opmerkte er 1GB bij kunnen plaatsen,maar of dit zinvol is betwijfel ik aangezien jou videokaart voor zover ik heb kunnen zien in het logboek, niet ondersteund wordt, vandaar ook de problemen die je nu ondervindt.
Het is natuurlijk goed dat iedereen fanatiek meedenkt, maar ik denk dat sommige mensen iets te simpel denken over het werkgeheugen uitbreiden. Ten eerste gok ik, gezien de verouderde onderdelen, dat er geen DDR2 RAM op het moederbord zit, maar DDR RAM. Voor de prijs maakt het niet zo extreem uit als je verstandig koopt en genoegen neemt met werkgeheugen van een mindere snelheid (het huidige werkgeheugen zal waarschijnlijk toch niet snel zijn, dus veel zal het niet uitmaken).
Maar ik denk dat je eerst tegen een ander probleem loopt: dat het moederbord niet eens 2 GB (laat staan meer) ondersteunt.
Mocht uitbreiden wel mogelijk zijn, dan kan je dus niet zo maar elke geheugenmodule erin plaatsen. Soms kan er een conflict optreden tussen het (merk) moederbord en het (merk) geheugen. Daarnaast kan je ook niet alle merken werkgeheugen combineren. Deze problemen zijn vaak te voorkomen door a-merken (corsair, kingston etc.) te kopen, maar dit biedt natuurlijk niet altijd garantie. Negen van de tien keer gaat het goed, maar toch zal ik vooral met een oudere pc toch wel opletten wat je erin gaat steken.
Gebruikersavatar
wimhuiskamp
Genetisch manipulator Genetisch manipulator
Berichten:
2268
Lid geworden op:
za 24 okt 2009, 21:58

Re: Beeldscherm wordt zwart

@Nefje, fijn dat jij jouw licht hier ook even over laat schijnen. Jouw technische kennis reikt veel verder dan de mijne. Mijn reactie is vooral ingegeven door persoonlijke ervaring. En zoals ik in een latere post al aangeef, het zal zeker niet voor iedereen de oplossing zijn.
Afbeelding

Weergave- en sorteeropties